بهترین زعفران مشهد

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
زعفران مرغوبترین و بهترین سوغاتی مشهذ

بدون شک هر زمان که از زغفران ناب ایرانی سخن به میان می آید همه تنها به زعفران مشهد و عطر و رنگ بی نظیری که دارد فکر می کنند. امکان ندارد کسی در مورد سوغات کشور عزیزمان صحبت کند و در مورد این طلای خوراکی نکته جذابی ذکر کند. اما این گوهر خوش رنگ و جذاب گاهی به دست افراد متقلب می افتد تا با ارائه جنس نا مرغوب و بی کیفیت نگاه مردم را در مورد زعفران اصیل ایرانی تغییر دهند. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد راه های شناسایی بهترین زعفران مشهد، چند نکته کلیدی را به شما آموزش دهیم.

تشخیص زعفران اصل با استفاده از فن کاغذ

یکی از آسان ترین و کاربردی ترین روش هایی که برای تشخیص زعفران اصل از زعفران تقلبی به کار می رود استفاده از فن کاغذ است. با استفاده از این تکنیک تنها کافی است تا مقداری از زعفران را روی کاغذ فشار دهید. اگر پس از فشردن کاغذ متوجه چربی کاغذ شدید مطمئن باشید که زعفران شما اصل نیست اما اگر زعفران روی کاغذ پودر شد می توانید از اصالت زعفران خود اطمینان پیدا کنید.

تست زعفران اصل

بوی و طعم بهترین زعفران مشهد نشان ثابت اصالت آن است

افراد خبره در حوزه خرید و انتخاب زعفران ناب به این نکته واقف هستند که زعفران اصیل ایرانی عطر مطبوع و طعم تلخی دارد. این نکته مهم می تواند کمک بسیار خوبی برای افرادی باشد که دوست دارند در هنگام خرید از اصل بودن زعفران اطمینان لازم کسب کنند.

به زمان رنگ دهی زعفران توجه کنید

یکی از نکات مهمی که موجب می شود شما از اصالت زعفران خود اطلاع لازم را کسب کنید، این است که زعفران نا مرغوب نسبت به زعفران تقبلی سرعت رنگ دهی پایینی دارد به این شکل که اگر زعفران تقبلی را با آب جوش مخلوط کنید تا دم بکشد کمتر از ۱۰ ثانیه رنگ خواهد گرفت در صورتیکه زعفران اصیل به نسبت زعفران تقلبی زمان بیشتر را برای رنگ دادن می خواد.

قدرت رنگ دهی زعفران

زعفران را روی گاز بگیرید تا از اصالت آن اطلاع پیدا کنید

با روش قرار دادن زعفران روی شعله آتش می توانید به راحتی و بدون دردسر زعفران اصل را از تقلبی تشخیص دهید. اگر پس از قرار گرفتن زعفران در مقابله با آتش بافت قرمز رنگ زعفران به رنگ زرد تبدیل شد به آسانی می توان به این نتیجه رسید که زعفران شما تقبلی است اما اگر دانه های قرمز رنگ زغفران به رنگ بنفش و یا نارنجی تغییر رنگ داد شما می توانید از اصل بودن زغفران ناب خود  اطمینان حاصل کنید.

رنگ اصلی زعفران

امتحان کردن زعفران با بنزین؟

یکی دیگر از راه هایی که با توجه به آن می توان از اصالت کیفیت زعفران مشهد اطمینان پیدا کردن امتحان کردن آن به وسیله بنزین است. هر چند این راه حل برای عده بسیاری چندان منطقی به نظر نمی رسد اما اگر شما از جمله افرادی هستید که برای فروشگاه خود به صورت عمده از مشهد زعفران خریداری می کنید، امتحان این آزمایش می تواند برای شما راهکار خوبی به نظر بیاید.

حالا چطور می توان این آژمایش عجیب را انجام داد؟ زعفران اصل در بنزین حل نمی شود. به زبان ساده تر اگر مقدار اندکی از زعفران را در بنزین مخلوط کردید و پس از چند ثانیه متوجه تغییر رنگ بنزین شدید مطمئن باشید که زعفران شما تقبلی است چرا که زغفران اصل در بنزین حل نخواهد شد.

تشخیص اصالت زعفران در هنگام دم کردن آن

از روش های ساده و خانگی تشخیص زعفران ناب و اصیل این است که در هنگام دم کردن زعفران به تغییر رنگ شاخه های زعفران دقت کنید. اگر شاخه های قرمز رنگ زعفران به رنگ سفید تفییر رنگ دادند نشان از آن دارد که این زعفران اصل نیست.

در نظر داشته باشید افرادی که برای خرید زعفران دانش و اطلاعات کافی ندارند، بر این باور هستند که بهترین نوع آن زعفرانی است که بیشترین رنگ را داشته باشد به همین دلیل در بسیاری از مواقع حتی دیده شده که برخی از خریداران زعفران تنها به دنبال زعفرانی می گردند که رنگ بیشتری دارد همین دلیل موجب شده تا اجناس تقلبی جای بیشتری در بین مردم داشته باشند.

گل زعفران مرغوب

قیمت زعفران اصیل در مشهد

زعفران اصیل ایرانی به عنوان یکی از بهترین و کم یاب ترین گیاهانی که در مناطق محدودی در جهان رشد می کند به نسبت سایر ادویه ها و طعم دهنده های غذایی قیمت بیشتری دارد چرا که این گیاه ارزشمند به عنوان طلای خوراکی معروف است و به دلیل طعم و رنگ متفاوت و خاصی که دارد جدای از دیگر گیاهان بین مردم نقش دارد. به همین دلیل برای خرید این گیاه طلایی باید هزینه بیشتری پرداخت.

با توجه به آخرین قیمت هایی که در بهترین مراکز خرید مشهد برای زعفران به گوش می رسد. هر مثفال از زعفران اعلا مشهد به قیمت بین ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان به فروش می رسد.

بهترین برند زعفران در مشهد کدام است؟

حالا که در مورد راه های تشخصیص زعفران تقلبی از اصل صحبت کردیم، بهتر این است تا  در مورد بهترین برند زعفران اصیل ایرانی نیز با شما صحبت کنیم تا در صورت مشاهده این برند در بازار دیگر نیازی به تست کردن اصالت زعفران هم نداشته باشید و با خیال راحت این طلای خوراکی را خریداری کنید.

در این که بهترین زعفران ایران در منطقه خراسان کاشته و برداشته می شود شکی نیست اما شرکت های معتبری مانند زعفران قائنات، شرکت الماس زعفران و زعفران گلستان مرغوب ترین نوع زغفران در مشهد را به صورت بسته بندی به مسافران و افرادی که قرار است از این طلای خوراکی به عنوان سوغات مشهد خریداری کنند ارائه می کنند.

مشهدمگ منتظر پیام های ارزشمند شما کاربران گرامی است.