بام مشهد، پاتوق جذاب مشهدی ها کجاست؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

هر شهری پاتوق های مخصوص به خودش را دارد. مکان هایی که برای جمع های دوستانه دنج و با صفاست و محیط بی نظیری برای گذراندن اوقات فراغت دارد. اگر مشهدی باشید و بام مشهد نرفته باشید تا الان از زندگی خود لذت زیادی نبرده اید.

بام مشهد از آن دسته مکان های تفریحی است که هر مشهدی از  وقت گذرانی در آن مکان لذت می برد. اگر عصرها به این بام دوست داشتنی بروید حجم تردد و صدای خنده و شادی شاید اعصابتان را به هم بریزد، اما این یکی از ویژگی های بارز بام مشهد است.

همین که هوا گرگ و میش می شود حجم تردد مردم به سمت بام زیاد می شود و مردم سواره و پیاده خود را به این مقصد دوست داشتنی می رسانند.

بام مشهد کجاست؟

مشهدمگ امروز با این مقاله قرار است تا بهترین و جذاب ترین بام های مشهد را به شما معرفی کند. پس با ما همراه باشید تا از تک تک بام های مشهد اطلاعات کسب کنیم و بتوانیم برای لحظات شیرین اوقات فراغتمان بهترین جا را انتخاب کنیم. در ادامه و در ابتدا به ضورت تیتر وار مهم ترین بام های مشهد را با هم بررسی می کنیم.

  • بام مشهد-پارک خورشید مشهد
  • بام هفت تیر مشهد
  • بام هاشمیه مشهد

بام مشهد – پارک خورشید و پرواز بادبادک ها

دقیقا انتهای بلوار وکیل آباد یا همان هاشمیه، کوه های منظقه کوهسر را می توانید مشاهده کنید، بام مشهد یا همان پارک کوهی خورشید به روی همین کوهسر ساخته شده، این پارک زیبا پر از آلاچیق های زیبا و جذاب است که باعث می شود برای پیک نیک در این محیط دغدغه ای نداشته باشیم.

یکی از ویژگی های بام مشهد این است که، شما می توانید بدون دغدغه با ماشین شخصی خود وارد این پارک شوید و حتی تا کنار آلاچیق هم ماشین خود را داخل بیاورید و نگرانی بابت جای پارک ماشین خود نداشته باشید. اما اگر بخواهیم از بدی های بام مشهد بگوییم که موجب نارضایتی بسیاری از  مشهدی ها شده، این است که پارک بان های شهرداری ساعت ۱۲ شب مردم را به خارج از پارک راهنمایی می کنند و این موجب شده افرادی که قصد دارند برای ساعات انتهای شب خود بام گردی کنند از این نعمت محروم شوند.

اگر در فصل های خوش آب و هوا مثل بهار و تابستان در در نزدیکی وکیل آباد پرواز بادبادک ها توجهتان را جلب کرد تعجب نکنید؛ چرا که در روزهای خوش آب و هوا پرواز بادبادک ها در بام مشهد یک رسم قدیمی به حساب می آید و مردم با رده های سنی مختلف از این بازی جذاب استقبال می کنند.

مشهد بام شهر، در آینده ای نه چندان دور

اگر اهل ورزش کردن باشید می توانید هر روز صبح برای ورزش صبحگاهی و یا والیبال و بسکتبال به بام مشهد بیایید و از فضای ورزشی این پارک استفاده کنید. اگر هم طرفدار دوچرخه سواری هستید می توانید در این فضا حسابی دلی از عزا در بیاورید و ساعت ها در پارک بچرخید.

شهرداری مشهد به شهروندان مشهدی این نوید را داده است که در سال های آتی امکانات جذاب و ویژه ای را برای بام مشهد در نظر خواهد گرفت و این مکان تفریحی را بیش از گذشته محبوب می کند.

بام هفت تیر مشهد

از جمله امکاناتی که قرار است به زودی برای شهروندان مورد بهره وری قرار گیرد افتتاح شهربازی و تله کابین پر طرفداری است که مردم هر روز برای افتتاح این مراکز لحظه شماری می کنند.

البته شهرداری قول های دیگری هم در خصوص ایجاد امکانات کاربردی به مردم داده که اطلاع داشتن از آن خالی از لطف نیست.

  • شهربازی
  • تله کابین
  • باغ کودک
  • پیست دوچرخه سواری
  • باغ وحش
  • شهر برفی

بام مشهد هفت تیر، جذاب ترین بام مشهد

بام هفت تیر کمی خلوت تر و دنج تر از بام اصلی مشهد به حساب می آید چرا که بیشتر مشهدی ها بام را به بام مشهد و پارک خورشید می شناسند و کمتر کسی به بام هفت تیر سر می زنند.

یکی از معضلات بزرگ این بام مسئله محیط زیست است که متاسفانه همیشه مشکل بزرگی بوده و تا به امروز حل نشده باقی مانده. چرا که روزانه صدها ته مانده سیگار و یا کاغذ خوراکی روی زمین بام افتاده که جمع کردن لحظه ای آن ها از دست کارگران شهرداری از هم بر نمی آید. لازم به ذکر است؛ آدرس بام هفت تیر مشهد در شهرک آب و برق واقع شده است.

بام مشهد تفریح در مشهد

البته گروهی از دوست داران محیط زیست هستند که هفتگی و با کیسه های بزرگ زباله به بام هفت تیر می آیند و مشغول جمع آوری زباله ها می شوند و عکس های خود را در شبکه های مجازی منتشر می کنند تا شاید فرهنگ سازی شود و این معضل برای روزهای آتی کمرنگ تر شود.

بام مشهد، عکس های یادگاری که خاطره می شوند!

زمانی که به شما هم زیاد خوش می گذرد تعداد عکس های یادگاری بیشتری از خودتان و دوستانتان می گیرید؟

تجربه نشان داده که میزان سلفی هایی که در محدوده بام مشهد گرفته می شود از دیگر مناطق مشهد خیلی بیشتر است. این یعنی خاطره سازی در این محدوده بسیار زیاد است و هر کس به بام های مشهد رفته حسابی حال و هوایش عوض شده است. البته این عوض شدن حال و هوا شاید تنها خوش حال شدن نباشد و با قدم زدن و فکر کردن هم تاثیر خودش را داشته باشد.

بام مشهد، هاشمیه، دنج ترین پاتوق جوان ها

به نظر شما چه زمانی بهترین موقع برای بام گردی است؟ اگر از مشهدمگ بپرسید قطعاً شب های بام را به شما پیشنهاد می کند چرا که لذت دیدن مشهد از بالای کوه و ریزچراغ های چشمک زن شهر در عمق شب برای هر بیننده ای جذاب است!

در حال حاضر کافه های جذاب و دوست داشتنی فراوانی سمت بام مشهد واقع شده است که هر کدام پاتوق جداگانه ای برای گروه های مختلف دوستانه به حساب می آید. این کافه ها در فصل های زمستان بسیار شلوغ است، چرا که مردم به دلیل سرمای فراوان به کافه ها رجوع می کنند.

البته دست فروشی در حاشیه بام های مشهد نیز رونق زیادی دارد و بساط آش و عدسی و لبو فروشی همیشه در این محدوده به راه است که طرفداران مخصوص خودش را می طلبد.

زهره ابوالقاسم

زندگی یعنی تجربه کردن! غیر از این که چیزی نیست سفر هم یه جور تجربس یه تجربه شیرین که باعث میشه پخته تر شی و بزرگ تر! با هم بزرگ تر بشیم و لذت ببریم از این بازی قشنگ زندگی!

پرسش و پاسخ