بام مشهد، پاتوق جذاب مشهدی ها کجاست؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
بام مشهد بام هفت تیر مشهد

هر شهری پاتوق های مخصوص به خودش را دارد. مکان هایی که برای جمع های دوستانه دنج و با صفاست و محیط بی نظیری برای گذراندن اوقات فراغت دارد. اگر مشهدی باشید که به احتمال زیاد چندین بار از بام مشهد دیدن کرده اید، اما اگر اهل خراسان رضوی نیستید، در این نوشتار قصد داریم تا بام مشهد را به خوبی برایتان معرفی کنیم. در ادامه با مشهدمگ همراه باشید.

بام مشهد کجاست؟

مشهدمگ امروز در این مقاله قرار است تا بهترین و جذاب ترین بام های مشهد را به شما معرفی کند. پس با ما همراه باشید تا از تک تک بام های مشهد اطلاعات کسب کنیم و بتوانیم برای لحظات شیرین اوقات فراغتمان بهترین جا را انتخاب کنیم. در ادامه و در ابتدا به ضورت تیتر وار مهم ترین بام های مشهد را با هم بررسی می کنیم.

  • بام مشهد-پارک خورشید مشهد
  • بام هفت تیر مشهد
  • بام هاشمیه مشهد
بام مشهد – پارک خورشید و پرواز بادبادک ها

بام مشهد – پارک خورشید و پرواز بادبادک ها

دقیقا انتهای بلوار وکیل آباد یا همان هاشمیه، کوه های منظقه کوهسر را مشاهده می کنید. بام مشهد یا پارک کوهی خورشید روی کوه های کوهسر ساخته شده اند این پارک زیبا پر از آلاچیق های زیبا و جذاب است. محیطی که برای پیک نیک و جمع های خانوادگی بهترین مکان ممکن است. یکی از ویژگی های بام مشهد این است که می توانید بدون دغدغه با ماشین شخصی خود وارد پارک شوید.

حتی می توانید تا کنار آلاچیق هم ماشین خود را داخل بیاورید و نگرانی بابت جای پارک ماشین خود نداشته باشید. اما اگر بخواهیم از بدی های بام مشهد بگوییم که موجب نارضایتی بسیاری از  مشهدی ها شده، این است که پارک بان های شهرداری ساعت ۱۲ شب مردم را به خارج از پارک راهنمایی می کنند و این موجب شده افرادی که قصد دارند برای ساعات انتهای شب خود بام گردی کنند، چنین فرصتی نداشته باشند.

اگر در فصل های خوش آب و هوا مثل بهار و تابستان در در نزدیکی وکیل آباد پرواز بادبادک ها توجهتان را جلب کرد تعجب نکنید؛ چرا که در روزهای خوش آب و هوا پرواز بادبادک ها در بام مشهد یک رسم قدیمی به حساب می آید و مردم با رده های سنی مختلف از این بازی جذاب استقبال می کنند.

وسائل بازی کودکان در بام مشهد

بام شهر مشهد

اگر اهل ورزش کردن هستید می توانید هر روز صبح برای ورزش صبحگاهی و یا والیبال و بسکتبال به بام شهر مشهد بیایید و از فضای ورزشی این پارک استفاده کنید. اگر هم طرفدار دوچرخه سواری هستید می توانید در بام شهر از فضای موجود استفاده کرده و حسابی دلی از عزا در بیاورید. شهرداری مشهد به شهروندان مشهدی این نوید را داده که در سال های آتی امکانات جذاب و ویژه ای را برای بام مشهد در نظر خواهد گرفت و این مکان تفریحی را بیش از گذشته محبوب می کند.

بام مشهد جذاب ترین جای تفریحی مشهد

از جمله امکاناتی که قرار است به زودی برای شهروندان مورد بهره برداری قرار بگیرد افتتاح شهربازی و تله کابین پر طرفداری است که مردم هر روز برای افتتاح این مراکز لحظه شماری می کنند. البته شهرداری قول های دیگری هم در خصوص ایجاد امکانات کاربردی به مردم داده که اطلاع داشتن از آن خالی از لطف نیست.

  • شهربازی
  • تله کابین
  • باغ کودک
  • پیست دوچرخه سواری
  • باغ وحش
  • شهر برفی

بام هفت تیر مشهد، جذاب ترین بام مشهد

بام هفت تیر کمی خلوت تر و دنج تر از بام اصلی مشهد به حساب می آید چرا که بیشتر مشهدی ها بام را به بام مشهد و پارک خورشید می شناسند و کمتر کسی به بام هفت تیر سر می زنند.

یکی از معضلات بزرگ این بام مسئله محیط زیست است که متاسفانه همیشه مشکل بزرگی بوده و تا به امروز حل نشده باقی مانده است. روزانه صدها ته مانده سیگار و یا کاغذ خوراکی روی زمین بام افتاده که جمع کردن لحظه ای آن ها از دست کارگران شهرداری از هم بر نمی آید.

بام مشهد تفریح در مشهد

البته گروهی از دوست داران محیط زیست هستند که هفتگی و با کیسه های بزرگ زباله به بام هفت تیر می آیند و مشغول جمع آوری زباله ها می شوند و عکس های خود را در شبکه های مجازی منتشر می کنند تا شاید فرهنگ سازی شود و این معضل برای روزهای آتی کمرنگ تر شود. بام هفت تیر مشهد در شهرک آب و برق واقع شده است و مسیرهای مناسبی برای دسترسی به این بام برای افراد وجود دارد.

بام مشهد، عکس های یادگاری که خاطره می شوند!

زمانی که به شما هم زیاد خوش می گذرد تعداد عکس های یادگاری بیشتری از خودتان و دوستانتان می گیرید؟ تجربه نشان داده که میزان سلفی هایی که در محدوده بام مشهد گرفته می شود از دیگر مناطق مشهد خیلی بیشتر است. این یعنی خاطره سازی در این محدوده بسیار زیاد است و هر کس به بام های مشهد رفته حسابی حال و هوایش عوض شده است. البته این عوض شدن حال و هوا شاید تنها خوش حال شدن نباشد و با قدم زدن و فکر کردن هم تاثیر خودش را داشته باشد.

تصویری از بام مشهد در تابستان

بام مشهد هاشمیه، دنج ترین پاتوق جوان ها

به نظر شما چه زمانی بهترین موقع برای بام گردی است؟ اگر از مشهدمگ بپرسید قطعاً شب های بام را به شما پیشنهاد می کنیم چرا که لذت دیدن مشهد از بالای کوه و ریزچراغ های چشمک زن شهر در عمق شب برای هر بیننده ای جذاب است!

در حال حاضر کافه های جذاب و دوست داشتنی فراوانی سمت بام مشهد واقع شده است که هر کدام پاتوق جداگانه ای برای گروه های مختلف دوستانه به حساب می آید. این کافه ها در فصل های زمستان بسیار شلوغ است، چرا که مردم به دلیل سرمای فراوان به کافه ها رجوع می کنند. البته دست فروشی در حاشیه بام های مشهد نیز رونق زیادی دارد و بساط آش و عدسی و لبو فروشی همیشه در این محدوده به راه است که طرفداران مخصوص خودش را می طلبد.

مشهدمگ منتظر پیام های ارزشمند شما کاربران گرامی است.