بهترین راهنمای سفر به مشهد برای مسافران و زائران

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
سفر به مشهد

سفر به مشهد برای ایرانی ها یک سفر هیجان انگیز به حساب می آید چرا که این شهر بهترین مقصد برای زیارت و سیاحت است.

بیشتر مسافران مشهد تورهای سه روزه را برای سفر خود انتخاب می کنند، شاید به علت محدودیت زمانی مسافران باشد و شاید هم برای پایین آمدن هزینه سفر این راه را انتخاب می کنند! به هر حال این سفر سه روزه می تواند برای بسیاری از خانواده ها و مسافران تنها سفر سالانه به حساب بیاید و به این منظور هم اطلاع داشتن از بهترین زمان برای مسافرت به مشهد می توان بسیار سرنوشت ساز باشد.

حالا به نظر شما چه زمانی برای سفر به مشهد مناسب تر است؟

خاطرات سفر به مشهد

خاطرات سفر به مشهد در بهار

خب حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که برای مسافرت نوروزی قصد سفر به مشهد را داشته باشید. چرا که مقصد بسیاری از ایرانی ها در عید نوروز مشهد است! اما به نظر شما سفر به مشهد آن هم در شلوغ ترین زمان سال چقد می تواند جذاب باشد؟

همین الان از نزدیک ترین شخصی که در نزدیکی شما حضور دارد درباره سفر به مشهد در عید نوروز نظر بپرسید؟

جواب هایی که دریافت می کنید بحث برانگیز است، چرا که با مخالفت یا موافقت شدید طرف مقابل خود رو به رو می شوید، در این حال عده ای بر این عقیده هستند که بدترین زمان سفر به مشهد عید نوروز است چون در این زمان بسیاری از مسافران از سراسر کشور و همچنین دیگر کشورها برای زیارت و سیاحت به مشهد سفر می کنند و در این زمان مشهد شلوغ ترین شهر کشور به حساب می آید، به گونه ای که جای سوزن انداختن هم در هیچ قسمت از شهر وجود ندارد البته خیلی از افراد هم معتقد اند که در زمان های شلوغ کیفیت سفر و امکاناتی که باید در طول سفر استفاده کرد پایین تر از دیگر مواقع می آید و به زبان دیگر مسافر به اندازه کافی از سفر لذت نخواهد برد.

گروهی دیگر از مسافران هم نظری کاملاً مخالف دارند، به عقیده این آن ها سفر در عید نوروز می تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد چرا که  خیلی ها علاقه دارند به هر قیمت که شده سال نوی خود را در کنار حرم امام رضا (ع) آغاز کنند که البته نظر این افراد بسیار محترم و صحیج است.

حالا بهترین نظر و نتیجه سلیقه مسافر است، اگر شلوغی خیابان ها و بازارها برایتان آزار دهنده نیست و حتی از این شلوغی لذت می برید پس عید امسال هم ۷ سین خود را در بهترین هتل های مشهد بچینید اما اگر به دنبال یک سفر آرام و خلوت هستید که خستگی سالانه خود را با حالی خوش به در کنید پیشنهاد می کنم سفر نوروزی به مشهد را کلاً از ذهن خود پاک کنید! و با خوادن ادامه مقاله مشهد مگ بهترین زمان سفر خود را پیدا کنید.

سفر یه مشهد با هواپیما

سفر به مشهد در تعطیلات عید فطر

در سال های اخیر و با توجه به مصادف شدن ماه مبارک رمضان در فصل بهار بسیاری به این علاقه دارند که برای عید فطر و یا شب های قدر به مشهد سفر کنند؛ البته به گفته مشهد مگ تعداد این افراد خیلی هم زیاد نیست چرا که مسافران رمضانی برای باطل نشدن نماز و روزه خود باید نیتی بیش از ۱۰ روز و یا ۳ روز را داشته باشند که  پیدا کردن این زمان برای افرادی که محدودیت زمانی دارند غیر ممکن است.

نکته قابل توجه برای سفر به مشهد پیدا کردن زمان مناسب است البته ایرانی ها برای پیدا کردن بهترین زمان سفر به اندازه کافی باهوش هستند، تنها کافی است تقویمی را پیش روی خود ببینند و با وصل کردن تعطیلات آخر هفته به تعطیلات رسمی وسط هفته یک زمان طلایی را برای خود پیدا کنند البته نا گفته نماند که شما می توانید آن روزهای باقی مانده وسط هفته را هم به عنوان مرخصی استحقاقی و یا شاید استعلاجی در نظر بگیرید.

اگر شما هم جزء این دسته از افراد باشید حتما تقویم خرداد ماه شما برگ برنده سفر بهاری شما به حساب می آید چرا که در خرداد ماه هم موجی از سفرهای بهاره در بین مردم موج می زند؛ مشهد هم از این داستان جدا نیست و مثل همیشه خود را برای میزبانی از مسافران آماده می کند. البته این زمان بهترین موقع برای سفر به مشهد محسوب می شود چرا که تمام مسافرانی که در بازه عید نوروز به مشهد سفر کرده اند در خرداد ماه مقصدی به جز شمال در پیش ندارند و در خرداد ماه مسافران می توانند با خیال راحت به برنامه ریزی سفر به مشهد الرضا فکر کنند.

نکات سفر به مشهد در تابستان

تابستان این سه ماه هیجان انگیز می تواند برای بسیاری از خانواده خصوصاً کسانی که دانش آموز مدرسه ای دارند یک زمان طلایی برای سفر باشد.

خیلی از کسانی که مسافرت عید و بهار را از دست داده اند برای تابستان برنامه های جالبی را در نظر می گیرند و خب همانطور که می دانید مقصد جذاب مشهد برای خیلی از مسافران در اولویت شماره ۱ قرار دارد.

مشهد در طی ۳ ماه تابستان هر روز میزبان سیل عظیمی از مسافران تابستانی است، البته نا گفته نماند که شهریور ماه برای بسیاری از افراد یک زمان ایده ال به حساب می آید چرا که شهریور ماه به عنوان یک ماه خوش آب و هوا در فصل تابستان می تواند تجربه سفر لذت بخشی را برای مسافران به ارمغان بیاورد.

بر عکس شهریور ماه سفر در گرمترین ماه سال یعنی مرداد ماه  برای مسافران تابستانی چندان خوشایند نیست، چرا که گرمی بیش از حد هوا باعث می شود لذت سفر را برای مسافر کم کند و  مسافر بیشتر زمان سفر خود را در هتل سپری کند.

سفر ارزان به مشهد در پاییز

اگر نگاهی به مناسبت های مذهبی کشور بنیدازید متوجه خواهید شد که دو ماه محرم و صفر با فصل پاییز مصادف شده است، بسیاری از مردم علاقمند هستند تا جایی که امکان دارد در روزهایی مثل عاشورا و تاسوعا خود را به مرقد امام رضا برسانند و در این دو روز با دلی خوش به عزاداری سید الشهدا بپردازند.

یکی از ویژگی های سفر به مشهد در فصل پاییز این است که به علت خنکی هوا می توانید قطار یا اتوبوس را برای سفر خود انتخاب کنید که هزینه بسیار کمتری دارد.

مناسبت های مذهبی در مشهد بسیار دلنشین و آرام برگزار می شود و به همین دلیل همیشه در روزهای شهادت و یا ولادت های مشهد مشهد رنگ تازه تری به خود می گیرد.

سفر ارزان در مشهد

سفر به مشهد با هواپیما

یکی از جذاب ترین راه های سفر به مشهد مسافرت با هواپیماست. با سفر با این وسیله نقلیه می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن از هر شهری که دوست داشته باشید خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به مشهد برسانید.

گروهی از مسافران مشهد سفر با هواپیما را راه اقتصادی برای سفر نمی دانند چرا که معتقدند سفر با هواپیما می تواند هزینه های سرسام آور زیادی را به همرا داشته باشد.

اگر پرداخت هزینه بالای خرید بلیط هواپیما برای شما دشوار است پیشنهاد می کنم با خرید بلیط های چارتری و یا دقیقه نودی درصد قابل توجهی از هزینه های خود را کاهش دهید.

سفر به مشهد با قطار

یکی دیگر از راه های ارزان و کم هزینه برای سفر به مشهد انتخاب قطار به عنوان امن ترین و مقرون به صرفه ترین وسیله حمل و تقلی است. سفر با قطار یکی از خاطر انگیز ترین روش ها برای تجریه یک سفر ایده آل به حساب می آید.

یکی از پرتردد ترین مسیرهای ریلی مشهد مسیر قطار تهران مشهد نام دارد. این مسیر طولانی اما هیجان انگیز همیشه برای مسافران قطار پر از خاطرات شیرین و به یاد ماندنی را به یادگار گذاشته است.

خوشبختانه امروزه و با وجود تعداد قابل توجهی از قطارهای ناوگان ریلی کشورمان مسافران به راحتی می توانند با توجه به بودجه ای که برای خرید بلیط قطار در نظر دارند، بهترین قطار را برای سفر خود انتخاب کنند.

سفر به مشهد با اتوبوس

از دیگر روش های آسان و کم هزینه که بیشتر به سفر دانشجویی معروف است می توان به سفر با اتوبوس اشاره کرد. سفر با اتوبوس ارزان ترین روش برای رسیدن به شهر زیارتی مشهد به حساب می آید اما به نسبت هواییما و یا قطار طول مسیر بسیار بالایی دارد و مسافر باید برای رسیدن به مقصد زمان بسیار طولانی را در اتوبوس بگذراند.

سفر به مشهد با ماشین شخصی

جذاب ترین و هیجان انگیز ترین راه برای داشتن یک سفر دوستانه و هیجان انگیز، سفر با ماشین شخصی است. سفر با ماشین ویزگی های منحصر به خودش را دارد اما مهم ترین ویژگی این سفر قطعا این نکته خواهد بود که شما می توانید در بین مسیر هر کجا که دوست داشته باشید توقف کنید و طبیعت جذاب میان راهی لذت ببرید. همچنین مسافران ماشین شخصی می توانند قبل از رسیدن به مشهد از زیباترین روستاهای اطراف مشهد نیز دیدن کنند.

چه موقع از سال مشهد خلوت است؟

اگر تعطیلات ۲۲ بهمن را کنار بگذاریم به راحتی می توانیم خلوت ترین چهره مشهد را در زمستان مشاهده کنیم. البته خلوتی شهر مشهد را با دیگر روزهای خود مشهد مقایسه می کنیم و این به معنی سوت و کور بودن این شهر نیست چرا که کمتر پیش می آید که مشهد رنگ سکوت و خلوتی را به خود ببنید اما فصل زمستان خلوت ترین زمان برای سفر به مشهد است و کسانی که طرفدار روزهای خلوت مشهد هستند می توانند در این فصل با آرامش بار سفر ببندند و به سمت مشهد حرکت کنند.

مشهد در زمستان

مشهد مگ به شما پیشنهاد می کند قبل از سفر به مشهد حتما مقاله مکان های دیدنی و تفریحی مشهد را مطالعه کنید تا بهترین مکان های مشهد را بهتر بشناسید و با یک برنامه ریزی دقیق و مشخص از تمام لحظات سفر خود لذت ببرید.

زهره ابوالقاسم

زندگی یعنی تجربه کردن! غیر از این که چیزی نیست سفر هم یه جور تجربس یه تجربه شیرین که باعث میشه پخته تر شی و بزرگ تر! با هم بزرگ تر بشیم و لذت ببریم از این بازی قشنگ زندگی!

پرسش و پاسخ