جاهای دیدنی مشهد در زمستان، تفریح های منحصر به زمستان!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
تصویری از زمستان

همین که هوا یکم خنک می شه و حال و هوای زمستان به مشهد هم می رسه اهالی مشهد به فکر برنامه ریزی برای گذراندن اوقات فراغت خود در زمان طلایی زمستان می افتند. همانطور که می دانید فصل زمستان تفریح های منحصر به خودش را دارد و به دلیل کمبود زمان برای تجربه تمام این جذابیت ها و همچنین گشت و گذار در جاهای دیدنی مشهد در زمستان زمان کم است پس از همین الان باید به فکر یک برنامه ریزی خاص و هیجان انگیز بیفتیم. همراه ما باشید تا برای یک زمستان هیجانی و فوق العاده آماده شیم!

در فصل زمستان جاهای دیدنی مشهد کجا خوبه؟

خوشبختانه مشهد آنقدر جاهای جذاب دیدنی و تفریحی متنوعی دارد که اگر هر ۴ فصل سال دور شهر بگردی باز هم برای دیدن جذابیت های این شهر زمان کم خواهی آورد. اگر بخواهیم برای فصل زمستان در مشهد برنامه تفریح داشته باشیم حتما باید اصلی ترین و جذاب ترین گزینه ممکن را طرقبه مشهد در نظر بگیریم. طرفبه به عنوان یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی مشهد در زمستان همیشه خودنمایی می کند. چرا که این مکان دیدنی در فصل سرما رنگ و لعاب جذاب تری دارد و همین مسئله موجب می شود صدای خنده جوان ها و پاتوق های دوستانه همیشه از طرقبه شنیده شود.

طرقبه در زمستان

یکی از جذاب ترین تفریح هایی که تنها در طرقبه می توانید آن را تجربه کنید، اسکی سواری است. اگر قبلا به طرقبه سر زده باشید حتما از این موضوع اطلاع دارید که در نزدیکی این مکان تفریحی مجتمع بزرگی به نام ویلا شهر وجود دارد که دایره بزرگی از تمام جذابیت ها را در خود حفظ کرده است.

اگر اهل شکم گردی باشید حتما باید در نظر داشته باشید که چشیدن طعم لذیذ آش رشته در دل سرما طعم عجیبی دارد. چه بسا این آش خانگی باشد و البته روی سنگ طبخ شده باشد. آش سنگی های ننه جون در سراسر مشهد جذابیت منحصر به فردی دارد به اندازه ای که حتی مامان هایی که بهترین آش ها را طبخ می کنند چشیدن آش های ننه جون را از دست نمی دهند.

آش کده ننجون طرقبه

جاهای تفریحی مشهد تو چله زمستون!

یکی دیگر از جذاب ترین گزینه هایی که حتما باید در زمستان به آن سر زد چالیدره مشهد است! اگر قبلا به چالیدره سری زده باشید حتما می دانید که این مکان جذاب در زمستان بی نظیر است چرا که لذت قایق سواری و سوار شدن تله کابین های جذاب فقط در چله زمستان هیجان دارد.

نمای از زمستان مشهد

اگر در بهمن ماه به چالیدره سر می زنید حتما حواستان به پیش بینی وضع آب و هوا باشد چرا که وزش بادهای شدید و بارش برف حتما کمی در برنامه های شما خلل ایجاد می کند پس قبل از برنامه ریزی های خود حتما همه جوانب را در نظر بگیرید.

مکان های تفریحی و هیجانی مشهد

اگر بخواهیم در مورد مکان های هیجانی در مشهد صحبت کنیم بسیاری از مشهدگردها یاد شهربازی ها و پارک های آبی مشهد می افتند. شهربازی های رو باز مشهد این امکان را به شما می دهند تا در فصل زمستان لذت هیجان و سرما را با هم بچشید و از این هیجان نهایت بهره را ببرید. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که از آب تنی در هوای خنک لذت می برید پس حتما هیج چیز به اندازه بهترین پارک های آبی مشهد برای شما هیجان انگیز نخواهد بود. پس زمان را از دست ندهید و تا قبل از اینکه زمستان تمام شود به یکی از جذاب ترین پارک های آبی مشهد بروید و دلی از عزا در بیاورید.

ژمستان بارانی در مشهد

بهترین جاهای دیدنی مشهد نزدیک حرم

بسیاری از مسافران زمستانی که در اواسط زمستان مسافر مشهد شده اند به دنبال پیدا کردن مکان ها تفریحی و جذابی هستند که به حرم امام رضا نزدیک باشند. مسافران به دلیل کمبود زمان به دنیال مکان های نزدیک هتل و یا حرم هستند تا بتوانند بدون فوت وقت از سفر جذاب خود لذت ببرند.

جاهای دیدنی مشهد نزدیک حرم

در نزدیکی حرم مطهر هیچ چیز جذاب تر از قدم زدن زیر باران زمستانه در صحن آستان قدس رضوی جذاب نخواهد بود. اگر شما هم از فضای معنوی حرم مطهر که با ریز دانه های با طراوت باران معطر شده لذت می برید پس دیگر هیچ حرفی برای ادامه دادن باقی نخواهد ماند.

جاهای دیدنی مشهد از کوهسنگی تا پارک ملت

از حق نگذریم یکی از جذاب ترین جاهای مشهد همین پارک های بزرگ و سرسبزی است که در فصل زمستان رنگ سپیدی به خودش گرفته است. بسیاری از زوج های جوان و پیرمرد پیرزن های زنده دل در زمستان دل را به دریا می زنند و با یک چتر به دل پارک های جذابی مثل پارک ملت و کوهسنگی می زنند تا با طراوت خوش باران و حتی بادهای شدیدی که درختان را تکان می دهند حال خوشی را برای خود به ارمغان بیاورند.

تصویری از گذراندن اوقات فرغت در زمستان

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هسنید که زمستان را فصل زندگی کردن می دانید و شاعرانه ترین هوای سال برایتان در همین روزهای سرد زمستانی معنا پیدا می کند پیشنهاد می کنم از همین الان فکری به حال زمستان کنید و این رمستان دیگر در خانه تنها نمانید چرا که گرمی دست های شما در جیب پالتو بسیار لذت بخش تر از شومینه های بزرگ خانه است.

 

مشهدمگ منتظر پیام های ارزشمند شما کاربران گرامی است.