جاهای دیدنی شاندیز مشهد، دهکده رویایی کارتون های والت دیزنی!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
دهکده رویایی پدیده شاندیز مشهد

برای تجربه یک سفر یک روزه و دلچسب به چه چیز نیاز داریم؟ اگر برای آخر هفته ها برنامه خاصی را مدنظر ندارید و دوست دارید یک سفر کوتاه یک روزه را در یکی از زیباترین ییلاقات مشهد را تجربه کنید، پیشنهاد می کنم در این مقاله با ما همراه باشید چرا که در این مطلب قرار است تا معروف ترین و خوش آب و هوا ترین روستای اطراف مشهد یعنی جاهای دیدنی شاندیز مشهد را بررسی کنیم.

معرفی پدیده شاندیز مشهد

ییلاق شاندیز مشهد نسبت به زیباترین روستاهای اطراف مشهد  قدمت کمتری دارد. این روستای ۸۰ ساله که در گذشته به نام شاه دژ و یا شاه دیز از آن نام برده می شد، در یکی از دره های خوش آب و هوا که پر از گل های وحشی فراوان است قرار گرفته است. در این دهکده زیبا رودخانه های زیادی وجود دارد که از دامنه های شمالی رشته کوه بینالود سرچشمه گرفته اند.

این دهکده جوان و سرسبز در گذشته و در زمان سلطنت شاهان قاجار با حواشی و اتفاقات زیادی رو به رو بود است. گفتنی است در زمان شاهان قاجار این دهکده به دلیل سرپیچی از قوانین حکومتی به توپ بسته شده است.

دهکده شاندیز مشهد کجاست؟

دهکده شاندیز مشهد در ۱۲ کیلومتری شمال غرب مشهد قرار گرفته است. طرقبه مشهد در قسمت شرقی این ییلاق تفرحی قرار گرفته و به عنوان مقصد دوم گردشگرانی که به این منطقه تفریحی سفر می کنند از آن نام برده می شود.

آدرس و مسیر دسترسی به شاندیز مشهد: ۳۸ کیلومتری غرب شهر مشهد

روزدخانه ای در پدیده شاندیز مشهد

آب وهوای روستای تفریحی شاندیز مشهد

از ییلاق شاندیز به عنوان یکی از خوش آب و هواترین ییلاقات تفریحی مشهد نام برده می شود. این دهکده رویایی در فصل بهار چهره ای زیبا دارد که بازدید از آن برای مسافران خاطره خوشی را به یادگار می گذارد.

آب و هوای شاندیز در فصل تابستان بسیار گرم است به صورتی که وقتی به اواخر تیرماه نزدیک می شویم گرما و تابش مستقیم خورشید آزار دهنده می شود. اما برعکس تابستان، پاییز و زمستان در این دهکده حال و هوای دیگری دارد چرا که در این فصل مسافران می توانند بهترین سفر یک روزه خود را در شاندیز امتحان کنند.

رستوران پدیده شاندیز، بهترین جای دیدنی شاندیز مشهد

از هر چه بگذریم سخن از جذاب ترین و بهترین جای شاندیز یعنی رستوران پدیده شاندیز مشهد خوش تر است. امکان ندارد از کسی در مورد بهترین جای تفریحی و دیدنی در شاندیز سوال بپرسد و جوابی به غیر از رستوران پدیده شاندیز را دریافت کند.

رستوران پدیده شاندیز مشهد به عنوان یکی از لوکس ترین و بهترین رستوران های مشهد معرفی شده است. فضای فوق العاده متنوع و بزرگ این رستوران این امکان را برای مراجعه کنندگان ایجاد می کند تا بتوانند ساعات طولانی را در محیط رستوران بگذرانند. در ادامه با سالن های مختلف این رستوران بین المللی آشنا می شویم.

  • رستوران بین المللی
  • رستوران فضای آزاد
  • رستوران تابستانی

اگر در خصوص رستوران پدیده شاندیز مشهد نیازمند اطلاعات کامل تری هستید پیشنهاد می کنم مقاله معرفی رستوران پدیده شاندیز را حتما مطالعه بفرمائید.

رستوران پدیده شاندیز مشهد

مکان های دیدنی شاندیز مشهد

شاندیز مشهد علاوه بر رستوران ها و طبیعت سرسبزی که دارد. مکان های دیدنی فراوانی دارد که هر گردشگر و مسافری را به خود خیره می کند. با هم برخی از مهم ترین و جذاب ترین دیدنی های این دهکده را می خوانیم.

طبیعت زیبای دهکده شاندیز مشهد

درخت چنار ۲۷۰۰ ساله زیباترین جای دیدنی

یکی از مهم ترین و زیباترین جاهای دیدنی اطراف مشهد که در منطقه گردشگری شاندیز مشهد قرار گرفته است درخت چنار کهنی است که به گفته ساکنان بومی شاندیز بیش از ۲۷۰۰ سال قدمت دارد. این درخت تنه بسیار بزرگ و قطوری دارد و به همین منظور در گذشته چندین مغازه کفاشی و قصابی را در خود جای داده است.

درخت ۲۷۰۰ ساله شاندیز به عنوان یکی از آرم ها و نشانه های این دهکده به حساب می آید. به گفته بسیاری شکل این درخت به عنوان آرم و لوگو شهرداری شاندیز مورد استفاده قرار گرفته است.

موزه رباط ویرانی

موزه رباط ویرانی کلکسیون جذابی برای معرفی مشاغل سنتی استان خراسان به حساب می آید. بنای این موزه در اصل آثار باقی مانده از کاروانسرای است که در اواخر دوره صفویه و به دلیل راحتی حال مسافرانی که در راه مشهد و توس مسافر بوده اند افتتاح شده است تا اینکه پس از مدت ها در سال ۱۳۸۴ این کاروانسرا به نام موزه تغییر کاربری داد.

در غرفه های متفاوت موزه رباط ویرامی می توان از نمایشگاه صنایع دستی مانند فیروزه تراشی، زین سازی، جاروبافی، گاری سازی، جاروباقی و حصیربافی بازدید کرد.

شهر رویایی پدیده، پدیده ای در مجتمع های تفریحی و گردشگری در مشهد

شهر رویایی شاندیز به دلیل جذابیت های فراوانی که دارد همواره در تلاش است تا با افتتاح مجموعه های تفریحی و گردشگری متنوع خاطره خوشی از سفر به پدیده را در ذهن گردشگران پدیدار کند.

جاهای دیدنی شاندیز مشهد

مجتمع گردشی و تفریحی پدیده شاندیز این امکان را برای مسافران ایجاد کرده تا در دل این دهکده رویایی بتوانند تفریح هایی مانند پیست پاتیناژ، پیست موتور کراس ویرانی، پیست اتومبیل رانی، بازدید از خیابان سنگ فرش و خیابان غذا را داشته باشند.

سوغات شهر شاندیز چیست؟

صنایع دستی معروف شاندیز یکی از جذاب ترین و منحصر به فرد ترین سوغاتی های است که در تمام خراسان می توان آن را پیدا کرد. امکان ندارد کسی به شاندیز سفر کند اما پوستین دوزی های ناب این شهر را نادیده بگیرد. پیشنهاد می کنم اگر شما هم به این روستای دیدنی سفر کردید حتما از صنایع دستی خاص و زیبای این ده برای خود به یادگار ببرید.

 

 

 

 

 

مشهدمگ منتظر پیام های ارزشمند شما کاربران گرامی است.